دیوار تصادف قوانین محققان رانندگی مطالعات

دیوار: تصادف قوانین محققان رانندگی مطالعات تصادفات رانندگی راهنمایی

گت بلاگز اخبار اجتماعی می‌گفتند دریاچه ارومیه مرده، حالا می‌بینیم که احیا شد / ابتکار

معاون مدیر جمهور و مدیر شرکت حفاظت محیط زیست با اشاره به اجرای برنامه‌های مربوط به احیای دریاچه ارومیه اظهار کرد: در یک دوره با برنامه‌های علمی و کارشناسی برخور

می‌گفتند دریاچه ارومیه مرده، حالا می‌بینیم که احیا شد / ابتکار

ابتکار: می گفتند دریاچه ارومیه مرده، حالا می بینیم که احیا شد

عبارات مهم : ارومیه

معاون مدیر جمهور و مدیر شرکت حفاظت محیط زیست با اشاره به اجرای برنامه های مربوط به احیای دریاچه ارومیه اظهار کرد: در یک دوره با برنامه های علمی و کارشناسی برخورد سیاسی می شد ولی امیدواریم برنامه احیای دریاچه ارومیه با جدیت دنبال شود.

ایسنا نوشت: معصومه ابتکار در جلسه کارگروه احیای دریاچه ارومیه که امروز در استانداری آذربایجان شرقی با حضور دستگاه های متفاوت برگزار شد اظهار کرد: دریاچه ارومیه، یک پارک ملی است که تنها متعلق به یک یا دو استان نیست بلکه متعلق به همه کشور عزیزمان ایران است و حتی به عنوان ذخیره گاه زیست کره و رامسرسایت متعلق به جامعه بشری است.

می‌گفتند دریاچه ارومیه مرده، حالا می‌بینیم که احیا شد / ابتکار

وی با اشاره به اینکه دریاچه ارومیه ثروت و سرمایه ملی است که در یک دوره به دلایل متعدد مورد بی توجهی قرار گرفته و تا پای فوت رفت افزود: اوضاع دریاچه ارومیه در آن مقطع تبدیل به یک زنگ خطر شد. شرکت های مردم نهاد و رسانه ها نیز کمک کردند تا مسئله دریاچه ارومیه مطرح شود تا اینکه در سال 92 مورد توجه خاص دکتر روحانی قرار داده شد و در شمار وعده های انتخاباتی قرار گرفت.

رئیس شرکت حفاظت محیط زیست با بیان اینکه در آن مقطع بعضی اعتقاد بودند دریاچه ارومیه مرده و کار آن تمام شده است هست، گفت: این افراد پیشنهاد دادند که از املاک دریاچه ارومیه بهره برداری شود و اعتقاد بودند دریاچه دیگر قابل بازگشت نیست از سوی دیگر بسیاری از کارشناسان نیز اعتقاد بودند دریاچه قابل احیاست. آقای روحانی نیز این نگاه علمی را گزینش کرد و به دنبال آن اراده ای بین مسئولان منطقه ای به منظور احیاء شکل گرفت.

معاون مدیر جمهور و مدیر شرکت حفاظت محیط زیست با اشاره به اجرای برنامه‌های مربوط به احیای دریاچه ارومیه اظهار کرد: در یک دوره با برنامه‌های علمی و کارشناسی برخور

ابتکار با اشاره به اینکه مسئله دریاچه ارومیه به سرعت در دستور کار دولت یازدهم قرار گرفت، گفت: یک تیم متخصص و علمی با حضور دکتر عیسی کلانتری به منظور انجام مطالعات و برنامه ریزی های مورد نیاز جهت احیای دریاچه ارومیه ایجاد شد. مقدمات مطالعات مربوط به احیای دریاچه ارومیه سال ها پیش به وسیله شرکت حفاظت محیط زیست فراهم شده است بود که با شکل گیری ستاد احیای دریاچه ارومیه و کمک کلیه متخصصان داخلی و خارجی این مطالعات تکمیل شد و یک طرح جامع بلندمدت فرابخشی با نگاه اقتصادی و اجتماعی شکل گرفت.

وی با بیان اینکه کمتر از سه سال از اجرای طرح احیای دریاچه ارومیه می گذرد اظهار کرد: بنابر شاخص های ستاد دریاچه ارومیه و شرکت حفاظت محیط زیست به عنوان یک دستگاه نظارتی و بر اساس برآورد مردم و مشاورین بین المللی، احیای دریاچه ارومیه پیشرفت خوبی داشته است.

رئیس شرکت حفاظت محیط زیست در ادامه ضمن تقدیر از ستاد احیای دریاچه ارومیه و همه دستگاه ها به منظور اجرای طرح های احیای دریاچه ارومیه گفت: تا کنون کارهای ارزنده ای بر اساس مطالعات دقیق علمی جهت احیای دریاچه انجام شده است هست. همچنین کارها خوبی در حوزه آب صورت گرفته و آبفا پیشرفت خوبی در ایجاد تصفیه منزل و سامانه های جمع آوری فاضلاب داشته است که پرسشها اعتباری این عنوان به وسیله استانداری حل شده است و امیدواریم این کارها استمرار یابد.

می‌گفتند دریاچه ارومیه مرده، حالا می‌بینیم که احیا شد / ابتکار

ابتکار با بیان اینکه در استان های آذربایجان غربی و کردستان نیز کارها موثر جهت احیای دریاچه ارومیه انجام شده است است اظهار کرد: مدیریت منابع آب یک مسئله مهم در بحث احیای دریاچه ارومیه هست. همچنین ارزیابی زیست محیطی پروژه ها و توقف سدهای تازه بحث دیگری است که در این دوره با جدیت دنبال شد. همچنین در زمینه توقف چاه های غیر مجاز و جلوگیری از برداشت بیش از حد از سفره های زیرزمینی کارها مثبتی انجام شده است است.

معاون مدیر جمهور تاکید کرد: در بعضی دوره ها با برنامه های کارشناسی و علمی برخورد سیاسی شده است است که امیدواریم روندهای علمی شکل گرفته استمرار یابد.

معاون مدیر جمهور و مدیر شرکت حفاظت محیط زیست با اشاره به اجرای برنامه‌های مربوط به احیای دریاچه ارومیه اظهار کرد: در یک دوره با برنامه‌های علمی و کارشناسی برخور

وی با اشاره به اینکه مهمترین کار در بخش کشاورزی اصلاح الگوی کشت و آبیاری هست، گفت: در زمینه عوض کردن رویکردها در حوزه کشاورزی کارها ارزنده ای صورت گرفته ولی هنوز نیاز به یک انقلاب در حوزه کشاورزی داریم تا کشاورزی سازگار با محیط زیست و عوض کردن اقلیم در کشور جایگزین شود.

رئیس شرکت حفاظت محیط زیست در ادامه با اشاره به اینکه تشکل های مردم نهاد کشاورزی و مردم در حوزه اصلاح الگوی کشت و آبیاری خوب عمل کرده است اظهار کرد: اگر این همراهی ها نبود نمی توانستیم به همه دستاوردها برسیم. اینکه دِه به دِه با الگوهای موفق کشاورزی و سازگار با محیط زیست کار شود دستاورد مثبت این دوره هست. باید وقت ایجاد معیشت جایگزین را جهت روستاها بیش از پیش فراهم کنیم. در احیای دریاچه ارومیه نمی توان نقش بانوان روستایی و صندوق های خرد را نادیده گرفت.

می‌گفتند دریاچه ارومیه مرده، حالا می‌بینیم که احیا شد / ابتکار

ابتکار با اشاره به اینکه شرکت جنگل ها در تثبیت گرد و غبار و نهال کاری ها کارها مثبتی انجام داده است افزود: قرق اراضی اطراف پارک ملی باید با قوت انجام شود. همچنین به منظور اصلاح میان گذر دریاچه ارومیه وزارت راه با جدیت عنوان را دنبال می کند تا این میان گذر بر گردش آب و حیات دریاچه ارومیه تاثیر منفی نداشته باشد و بتوانیم هم میان گذر را حفظ کنیم و هم دریاچه ارومیه را داشته باشیم که مطالعات مربوط به این پروژه شروع شده است است.

وی با تاکید بر اینکه بحران های مشابه در نقاط دیگر کشور وجود دارد، گفت: در مورد احیاء و حفاظت تالاب ها و اصلاح الگوی کشاورزی گام های جدی و علمی در دولت یازدهم با همکاری مردم و رسانه ها برداشته شده است است.

ابتکار با تاکید بر اینکه اگر به این تهدیدات زیست محیطی توجهی نشود تبدیل به ترساندن تمدنی می شود گفت: اگر این برنامه ها انجام نمی شد و روند گذشته ادامه پیدا می کرد در حوزه دریاچه ارومیه با بحران جدی در بخش سلامت و کشاورزی روبرو بودیم و حتی مسائلی مربوط به دریاچه ارومیه 14 استان را تحت الشعاع قرار می داد.

رئیس شرکت حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه در حال حاضر در حوزه دریاچه ارومیه از بحران حاد خارج شده است ایم، گفت: هنوز راه طولانی در پیش داریم و استمرار برنامه ها به منظور احیای کامل دریاچه ارومیه و همه تالاب ها و زیستگاه های کشور مهم هست، چون اینها سرمایه های ملی محسوب می شوند و تنها متعلق به نسل ما نیستند.

ابتکار با بیان اینکه باید با جدیت برنامه های توسعه پایدار در حوزه کشاورزی و فعالیت های روستایی در کنار حفاظت از تالاب های کشور استمرار یابد، گفت: از جمله گام های مهم دولت یازدهم تدوین لایحه حفاظت، احیاء و مدیریت تالاب های کشور است که دو هفته پیش طی پیگیری های مجدانه به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید. در شرایط حاضر جهت حفاظت و احیای تالاب ها یک قانون کارآمد، به روز و علمی داریم و امیدواریم با برنامه های دولت و تاکیدات دکتر روحانی بر احیای تالاب ها با همکاری مردم گام های مثبتی برداریم.

واژه های کلیدی: ارومیه | برنامه | دریاچه | کشاورزی | برنامه ریزی | معصومه ابتکار | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs