دیوار تصادف قوانین محققان رانندگی مطالعات

دیوار: تصادف قوانین محققان رانندگی مطالعات تصادفات رانندگی راهنمایی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی تعدیل رهن و اجاره در مناطق مصرفی پایتخت کشور عزیزمان ایران

اگرچه با شروع فصل تابستان بهای اجاره پیشنهادی موجران با شیب تندی زیاد کردن یافت و انتظار زیاد کردن چشمگیر اجاره‌بها مستاجران را به دردسر انداخت، ولی آپارتمان‌ها

تعدیل رهن و اجاره در مناطق مصرفی پایتخت کشور عزیزمان ایران

تعدیل رهن و اجاره در مناطق مصرفی تهران

عبارات مهم : اجاره

اگرچه با شروع فصل تابستان بهای اجاره پیشنهادی موجران با شیب تندی زیاد کردن یافت و انتظار زیاد کردن چشمگیر اجاره بها مستاجران را به دردسر انداخت، ولی آپارتمان هایی که در چند روز اخیر در بازار اجاره فایل شده است اند، بهای مناسب تری نسبت به نیمه اول تیر ماه دارند.

به گزارش دنیای اقتصاد اگرچه تورم سبد کالاهای مصرفی خانوار در تیر ماه همچنان کمتر از ۱۵ درصد باقی ماند، ولی شوک قیمتی شدید در بازار ارز و سکه طی یکی دو ماه اخیر موجب شد فروشندگان مسکن بنا را بر زیاد کردن قیمت همپای سایر بازارها بگذارند و این اوضاع به بازار اجاره نیز سرایت کرد. زیاد کردن سرسام آور اجاره بهای پیشنهادی موجران اگرچه در وقت عقد قراردادهای نهایی قدری تعدیل می شد، ولی باز هم روال قیمت گذاری املاک اجاری در بازار تغییری نکرد. با این وجود تحقیقات میدانی «دنیای اقتصاد» حاکی است از چند روز گذشته قیمت رهن و اجاره پیشنهادی آپارتمان های مسکونی نسبت به تیر ماه قدری کم کردن یافته هست. این عنوان را نمی توان به کم کردن قیمت ارز و سکه نسبت داد؛ چراکه روند کاهشی در این بازارها پایدار نماند و روز پنج شنبه خدشه دار شد.

مشاوران املاک معتقدند زیاد کردن اجاره بها در بازار مسکن سقف دارد و بر خلاف بازار خرید و فروش، ظرفیت حبابی شدن را ندارد؛ چراکه اگر اجاره ها از حد قدرت خرید متقاضیان مسکن اجاری فراتر رود، عملا آپارتمان های اجاری خالی خواهد ماند. از این رو موجران جهت اینکه در تابستان بتوانند ملک خود را اجاره دهند، ناگزیر هستند سقف زیاد کردن اجاره بها را به شکل نسبی با توان مالی مستاجران تنظیم کنند. این عنوان باعث شده است فایل های اجاره به خاص در مناطق مصرفی بازار مسکن طی چند روز اخیر زیاد کردن یابد.

تعدیل رهن و اجاره در مناطق مصرفی پایتخت کشور عزیزمان ایران

واژه های کلیدی: اجاره | بازار | آپارتمان | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs