دیوار تصادف قوانین محققان رانندگی مطالعات

دیوار: تصادف قوانین محققان رانندگی مطالعات تصادفات رانندگی راهنمایی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی طرحی جهت از بین بردن ۹۰ هزار شغل

قالیباف طرح اعطای ۲۵۰ هزار تومان به هر بدون کار را ارائه داده هست؛ یک حساب سرانگشتی نشان می دهد اجرایی شدن این طرح ماهانه باعث می شود دولت هزار و پانصد میلیارد

طرحی جهت از بین بردن ۹۰ هزار شغل

طرحی جهت از بین بردن ۹۰ هزار شغل

عبارات مهم : ایران

با ۱۵۰۰ هزار میلیارد تومان در ماه می توان ۳۳۰ هزار مترمربع واحد مسکونی ساخت

طرحی جهت از بین بردن ۹۰ هزار شغل

قالیباف طرح اعطای ۲۵۰ هزار تومان به هر بدون کار را ارائه داده هست؛ یک حساب سرانگشتی نشان می دهد اجرایی شدن این طرح ماهانه باعث می شود دولت هزار و پانصد میلیارد تومان به بیکاران مقروض شود .

به گزارش خبرآنلاین ،اقتصاد کشور عزیزمان ایران در سال های اخیر بیش از آنچه در قدرت اقتصادی یک کشور در حال توسعه می گنجد به وسیله طرح های تبلیغاتی عجیب و غریب بمباران شده است است .

قالیباف طرح اعطای ۲۵۰ هزار تومان به هر بدون کار را ارائه داده هست؛ یک حساب سرانگشتی نشان می دهد اجرایی شدن این طرح ماهانه باعث می شود دولت هزار و پانصد میلیارد

حالا بار دیگر در آستانه دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شعارها و وعده هایی به گوش می رسد که اجرایی شدنش با توجه به توان و امکانات اقتصاد کشور عزیزمان ایران زیر علامت سئوال بزرگی واقع شده است است و از سوی دیگر حتی اگر این برنامه ها جامعه اجرا را نیز بر تن کنند،مضراتشان بیش از مزایای ان خواهد بود . شاهد مثال در این حوزه اجرای طرح هدفمندی یارانه هاست. طرحی که به موجب آن به هر ایرانی 45 هزار و 500 تومان به صورت نقدی در هر ماه اعطا شد ولی در عمل تزریق این نقدینگی چنان باعث زیاد کردن سرسام آور قیمت ها شد که بسیاری از شهروندان در نظر سنجی ها اعلام می کردند یارانه ها را بردارید و قیمت ها را به روال سابق برگردانید . حالا تصور اینکه هر بدون کار بخواهد ماهانه اعتباری در حدود 250 هزار تومان از دولت دریافت کند، با این روند کمی سخت می نماید .

به نظر می رسد این وعده انتخاباتی با نشانه جذب آرای بیکاران در کشور عزیزمان ایران سر داده شده است است ، ولی نگاهی به آمار و ارقام اعلام شده است از سوی مرکز آمار یاران نشان می دهد اعطای 250 هزار تومان در ماه به هر بدون کار بار مالی تا چه میزان را در بر دارد . جهت دریافت این توصیه مورد نیاز است تعداد بیکاران در کشور عزیزمان ایران مد نظر قرار گیرد .

آن 6 میلیون نفر

ایران در شرایط کنونی چند میلیون بدون کار دارد ؟ اگر این سئوال را از حسن طایی، معاون پیشین اشتغال وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی بپرسید،می گوید:« شمار بیکاران با همسایگان دور نزدیکشان به 6 میلیون نفر می رسد. »

طرحی جهت از بین بردن ۹۰ هزار شغل

آمارهای رسمی نیز نشان می دهد کمی بیش از 2.5 میلیون بدون کار مطلق در کشور عزیزمان ایران وجود دارد . به این ترتیب اگر قراری جهت پرداخت 250 هزار تومان در ماه به هر بدون کار وجود داشته باشد، همسایگان دور و نزدیک بیکاری به سرعت تبدیل به بیکاران مطلق می شوند تا بتوانند از مواهبی که جهت بیکاران ایجاد شده است است بهره مند شوند. در این صورت یک حساب سرانگشتی نشان می دهد در صورتی که قرار بر اجرایی شدن این طرح وجود داشته باشد ، باید کشور ماهانه 1500 میلیارد تومان را به بیکاران پرداخت نماید . این در حالی است که اقتصاد کشور عزیزمان ایران هنوز نتوانسته است فشارهای ناشی از پرداخت ماهانه 3400 میلیارد تومان نقدینگی در قالب یارانه نقدی را هضم نماید .

حالا سئوال اینجاست که اگر کشور توان پرداخت هزار و پانصد میلیارد تومان را جهت حمایت از بیکاران دارد، آیا این اعتبار جهت ایجاد شغل در کشور مورد استفاده قرار نگیرد؟

قالیباف طرح اعطای ۲۵۰ هزار تومان به هر بدون کار را ارائه داده هست؛ یک حساب سرانگشتی نشان می دهد اجرایی شدن این طرح ماهانه باعث می شود دولت هزار و پانصد میلیارد

تقلیل امر پرداخت حقوق به بیکاران به همین محدوده 250 هزار تومان ، بدون توجه به رقم تجمیعی ، نشانگر آن است که خاستگاه چنین طرحی از ابتدا با بررسی دقیق کارشناسی همراه نبوده است .

لازم به توضیح است که راحت سازی بیش از حد پرسشها پیچیده در سال های اخیر یکی از ترفندهایی است که از سوی منتقدان جدی دولت کنونی و موافقان سرسخت دولت پیشین پیگیری شده است است به طوری که مساله یارانه ها تنها به پرداخت یارانه مستقیم تقلیل داشته شد و حالا نیز به نظر می رسد مساله بیکاری تنها به پرداخت 250 هزار تومان به هر بدون کار در ماه تقلیل یافته است .

طرحی جهت از بین بردن ۹۰ هزار شغل

نابودی ۹۰ هزار شغل در یک سال

اگر هزینه ایجاد هر شغل در کشور عزیزمان ایران به طور میانگین دویست میلیون تومان در نظر گرفته شود، در این صورت می توان چنین برآورد کرد که اعتبار مذکور هر ماه هزینه مورد نیاز جهت ایجاد 7500 هزار شغل را نابود می کند، این عدد هنگامی که بیش از پیش اهمیت می یابد که هدر رفت هر سال اعتبارات در این قالب مد نظر قرار گیرد . 90 هزار شغل در صورت اجرایی شدن این طرح در یک سال نابود خواهد شد .

در عین حال عوارض تورمی ناشی از تزریق این گونه نقدینگی به اقتصاد کشور عزیزمان ایران خود کمتر از مضرات هدر رفت اعتبارات در این قالب نیست .

زلزله ناشی از اجرای این طرح در اقتصاد کشور عزیزمان ایران با زلزله ای که بعد از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در اقتصاد رخ داد، قابل قیاس است . هر چند مورد نیاز است بار دیگر عنوان ابتدایی ممکن یا غیر ممکن بودن مورد بررسی قرار گیرد .

با ۱۵۰۰ میلیارد تومان در ماه چه می توان کرد؟

در این میان قیاس ۱۵۰۰ میلیارد تومان در ماه با اعداد و ارقامی قابل لمس شاید بیش از پیش ابعاد اجرایی شدن این طرح را روشن نماید .

در حالی قالیباف خود را متعهد به پرداخت ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار در ماه به بیکاران می نماید که بانک ها جهت اعطای تسهیلات خرد به شهروندان با پرسشها فراوانی روبرو هستند . از این منظر باید توجه داشت ۱۵۰۰ میلیارد تومان در ماه با 100 هزار فقه تسهیلات 15 میلیون تومانی خرید خودروب رابری می کند .

از سوی دیگر با این اعتبار هر ماه می شود 15 هزار فقره تسهیلات صد هزار تومانی جهت خرید ماشین آلات یا اصلاح اوضاع تولید رد واحدهای میانگین و خرد داد که این اقدام بدون تردید رونق چرخ های صنعت و همچنین زیاد کردن توان کشور جهت ایجاد شغل را در پی خواهد داشت .

هزار و پانصد میلیارد تومان در هر ماه با پول مورد نیاز جهت خریداری 75 هزار دستگاه پراید در هر ماه برابری می کند و این امر خود نشان از ابعاد عجیب و گسترده اجرای چنین طرحی را دارد .

این اعتبار همچنین با قیمت خرید بیش از 330 هزار متر مربع واحد مسکونی ساخته شده است در پایتخت کشور عزیزمان ایران با میانگین قیمت 4 میلیون و پانصد هزار تومان در هر متر مربع برابر است .

پرداخت هزار و پانصد میلیارد تومان در هر ماه ، هزینه ای برابر با 18 هزار میلیارد تومان را در یک سال روی دست دولت می گذارد . بررسی ها نشان می دهد 250 بیمارستان نیمه تمام در کشور عزیزمان ایران جهت تکمیل نیاز به حدود 30 هزار میلیارد تومان اعتبار دارند و کمبودها باعث شده است است اعتبار مورد نیاز در این حوزه قادر به تامین نباشد . به این ترتیب با اعتباری که در یک سال پرداخت می شود می توان نیمی از بیمارستان های نیمه تمام کشور را سامان دهی کرد .

از سوی دیگر اگر میانگین هزینه احداث هر کیلومتر راه آهن در حدود 7 میلیارد تومان در نظر گرفته شود، با اعتباری که قرار است میان بیکاران کشور عزیزمان ایران توزیع شود ، می توان ماهانه 214 کیلومتر راه آهن تاسیس کرد . این رقم در حوزه احداث آزادراه و بزرگراه به حدود 150 کیلومتر در هر ماه می رسد . این توصیه قابل تامل است که اگر کشور قادر به تامین رقمی در حدود 1500 میلیارد تومان در هر ماه جهت مقابله با بیکاری باشد، صر ف این هزینه در زیر ساخت ها وز یربناها تاثیری به مراتب زیاد از پرداخت مستقیم به بیکاران ، در حوزه کم کردن بیکاری خواهد داشت .

واژه های کلیدی: ایران | اعتبار | اقتصاد | میلیون | یارانه | اقتصاد | ایرانی | اقتصادی | یارانه نقدی | پرداخت یارانه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs