دیوار تصادف قوانین محققان رانندگی مطالعات

دیوار: تصادف قوانین محققان رانندگی مطالعات تصادفات رانندگی راهنمایی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی یارانه چند نفر در سال ۹۷ قطع خواهد شد؟

بر اساس لایحه بودجه سال ۹۷ مقررشده با نشانه تحقق عدالت، كاهش فقر و همچنين تغيير مسير پرداخت يارانه نقدی به خانوارهای نيازمند، بخش قابل توجهی از افراد جامعه از ل

یارانه چند نفر در سال ۹۷ قطع خواهد شد؟

یارانه چند نفر در سال ۹۷ قطع خواهد شد؟

عبارات مهم : میلیون

بر اساس لایحه بودجه سال ۹۷ مقررشده با نشانه تحقق عدالت، كاهش فقر و همچنين تغيير مسير پرداخت يارانه نقدی به خانوارهای نيازمند، بخش قابل توجهی از افراد جامعه از لیست یارانه بگیران از بین بردن شوند.

به گزارش گروه تحریریه سایت، از بین بردن تعدادی از افراد از لیست یارانه بگیران جامعه، بحث برانگیز ترین عنوان بعد از ارائه لایحه بودجه ۹۷ از سوی دولت به مجلس است البته این عنوان از چند سال پیش مطرح شده است و تا کنون طی چند دوره، حدود ۴ میلیون نفر از این لیست خارج شده است اند ولی اینبار گویا عنوان کمی جدی تر است و در صورت تصویب مجلس، به یکباره بیش از یک سوم از لیست یارانه بگیران فعلی کم خواهد شد.

یارانه چند نفر در سال ۹۷ قطع خواهد شد؟

براساس آخرین آمارهای اطلاعاتی اکنون ۹۵.۲۱ درصد جمعیت کشور یارانه دریافت می کنند و تعداد یارانه بگیران کشور در حدود ۷۶ میلیون نفر است ولی دولت یازدهم و دوازدهم بارها بر این توصیه تاکید داشته که لیست یارانه بگیران جامعه باید کم کردن یابد و اینبار به طور جدی در لایحه بودجه ۹۷ عنوان را مطرح کرده است.

آن طور که در لایحه بودجه سال ۹۷ آمده هست، دولت در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها و با نشانه تحقق عدالت، کم کردن فقر مطلق و توسعه بهداشت و سلامت مردم و همچنین معطوف کردن پرداخت یارانه نقدی به خانوارهای نیازمند، این اجازه را دارد که در سال آینده از محل منابع شرکت هدفمند کردن یارانه ها تا مبلغ ۳۷ هزار میلیارد تومان هزینه کند.

بر اساس لایحه بودجه سال ۹۷ مقررشده با نشانه تحقق عدالت، كاهش فقر و همچنين تغيير مسير پرداخت يارانه نقدی به خانوارهای نيازمند، بخش قابل توجهی از افراد جامعه از ل

این در حالی است که این رقم در قانون بودجه سال ۹۶ حدود ۴۸ هزار میلیارد تومان تعیین شده است بود. به این ترتیب، بنا به لایحه بودجه سال ۹۷، این بخش با کم کردن حدود ۱۱ هزار میلیارد تومانی مواجه شده است است.

اما در حوزه پرداخت یارانه نقدی و غیرنقدی خانوارها، آینده نگری شده است که ۲۳ هزار میلیارد تومان جهت پرداخت یارانه نقدی و غیرنقدی خانوارها منظور شود، ولی این رقم در قانون بودجه سال گذشته ۳۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بود. به عبارتی، ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان مبلغ تخصیص داده شده است یارانه جهت پرداخت یارانه نقدی و غیرنقدی خانوارها کم کردن یافته است.

چنانچه دولت نخواهد سقف یارانه دریافتی۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی را کم کردن دهد، بودجه فوق تنها می تواند حدود۴۱ تا۴۵ میلیون نفر را مشمول بر شود و از جمعیت حدود ۷۶ میلیونی یارانه بگیران، ۳۱ تا ۳۴ میلیون نفر کاسته خواهد شد.

یارانه چند نفر در سال ۹۷ قطع خواهد شد؟

بر اساس این گزارش بلافاصله بعد از اعلام این اعداد و ارقام از سوی رسانه ها، نوبخت سخنگوی قوه مجریه نیز توضیحاتی در این خصوص ارائه داد که نشان از عزم جدی دولت جهت از بین بردن یارانه بخش زیادی از افراد جامعه دارد.

هرچند سخنگوی قوه مجریه به مردم گفته است هیچ نیازمندی از پرداخت یارانه ها از بین بردن نمی شود و همه نیازمندان چه افرادی که شناسایی شده است اند و چه کسانی که خود اعلام می کنند مشمول پرداخت یارانه ها خواهند بود ولی تجربه دوره های گذشته مبنی بر از بین بردن افراد کم درآمد از لیست، دلهره ای جهت تمامی اقشار جامعه به وجود آورده است.

بر اساس لایحه بودجه سال ۹۷ مقررشده با نشانه تحقق عدالت، كاهش فقر و همچنين تغيير مسير پرداخت يارانه نقدی به خانوارهای نيازمند، بخش قابل توجهی از افراد جامعه از ل

پرداخت یارانه فقط به نیازمندان

نوبخت در خصوص چگونگی پرداخت یارانه نقدی در سال آینده اینگونه توضیح داد: با توجه به مصوبه مجلس، دولت مکلف به از بین بردن بعضی یارانه بگیران شده است است بر این اساس یارانه را باید به کسانی که نیازمند هستند و یا استحقاق آن را دارند، بدهیم.

یارانه چند نفر در سال ۹۷ قطع خواهد شد؟

بر این اساس طبق گفته نوبخت سال آینده تنها افراد نیازمند ، یارانه نقدی دریافت خواهند کرد که در صورت شناسایی درست این افراد، بخش قابل توجهی از یارانه بگیران از لیست خارج می شوند.

ضرورت از بین بردن ۳۰ میلیون نفر از لیست یارانه بگیران

بر اساس این گزارش عادل آذر مدیر دیوان محاسبات کشور نیز در برنامه تلویزیونی در این خصوص اظهار داشت: در لایحه بودجه سال ۹۷، باید ۳۰ میلیون نفر از یارانه بگیران که در دهک های بالای جامعه قرار دارند از بین بردن شوند و درآمد حاصل از این عنوان صرف تکمیل طرح های نیمه تمام عمرانی شود.

وی گفت:در حال حاضر یک سوم مدیرانی که بیش از ۴ میلیون تومان حقوق می گیرند یارانه دریافت می کنند و مدیرانی داریم که ۱۸ میلیون تومان حقوق می گیرند و یارانه نیز دریافت می کنند.

۳۴ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از لیست یارانه بگیران از بین بردن می شوند

همچنین عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی جعفرزاده ایمن آبادی نیز در خصوص تعداد افرادی که از لیست یارانه بگیران از بین بردن می شوند اینطور می گوید:سال آینده حدود ۳۴میلیون و ۵۰۰هزار نفر از جمعیت یارانه بگیر کشور کم می شود و آینده نگری می شود با انجام این مهم ،حدود ۱۸ هزار و ۸۰۰میلیارد تومان منابع مالی حاصل شود که تماما صرف اشتغال جوانان می شود.

وی با بیان اینکه بالغ بر ۵۰درصد جمعیت کشور عزیزمان ایران در سال آینده یارانه نقدی دریافت می کنند،افزود:باید در کشور فقرزدایی شود و تنها نیازمندان واقعی یارانه دریافت کنند البته شخصا پیشنهاد خواهم داد به بازنشستگان با حقوق کمتر از دو میلیون تومان در سال آینده یارانه نقدی پرداخت شود.

بر اساس این گزارش پیش از این فرمولی جهت از بین بردن دهک های بالای جامعه از لیست یارانه بگیران ارائه شده است که طبق آن مقررشده بود که قضات، پزشکان، اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و افرادی که درآمدی بیش از ۳ میلیون و پانصد هزار تومان دارند نباید یارانه نقدی دریافت کنند؛ حال باید منتظر ماند و دید دولت با همین ساز و کار اقدام به از بین بردن افراد از این لیست می کند یا شیوه شناسایی اقشار کم درآمد ، اعلام نیاز نیازمندان و از بین بردن مابقی افراد را در پیش خواهد گرفت.

واژه های کلیدی: میلیون | یارانه | دریافت | دریافتی | میلیونی | سال آینده | لایحه بودجه | یارانه بگیر | یارانه نقدی | پرداخت یارانه

یارانه چند نفر در سال ۹۷ قطع خواهد شد؟

یارانه چند نفر در سال ۹۷ قطع خواهد شد؟

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs