دیوار تصادف قوانین محققان رانندگی مطالعات

دیوار: تصادف قوانین محققان رانندگی مطالعات تصادفات رانندگی راهنمایی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی بازهم محمد باقر قالیباف , از تقلید مو به مو از تونی بلر تا کپی برداری از برنی

از چهار باري كه محمدباقر قاليباف عزم رفتن به پاستور را داشت، سه بار آن را وارد انتخابات شد و یک بار آن که در سال 88 بود، با وجود عزم جدي وارد انتخابات نشد. هر

بازهم محمد باقر قالیباف , از تقلید مو به مو از تونی بلر تا کپی برداری از برنی

بازهم کپی کاری؛ بازهم محمد باقر قالیباف / از تقلید مو به مو از تونی بلر تا کپی برداری از برنی سندرزِ سوسیالیست و «دولتِ مردم» ابراهام لینکلن

عبارات مهم : قالیباف

از چهار باري كه محمدباقر قاليباف عزم رفتن به پاستور را داشت، سه بار آن را وارد انتخابات شد و یک بار آن که در سال 88 بود، با وجود عزم جدي وارد انتخابات نشد. هر سه بار نيز نشان داد كه يك سياستمدار «خلاق» و داراي «گفتمان» نيست. علت شكست هاي پي در پي او در انتخابات ها هم بايد در این ماجرا جستجو كرد، آیا كه او زیاد تقلید کننده بوده تا مبتکر. همه چیز از از سال 84، با كپي برداری قالیباف از كمپين تونی بلر شروع شد و اکنون نیز در همان راستا مجموعه ای از رفتارها يا تئوري هاي اشخاص را کپی می کند، از برنی سندر و جنبش وال استريت گرفته تا احمدي نژاد و ميرحسين موسوي.

بازهم محمد باقر قالیباف , از تقلید مو به مو از تونی بلر تا کپی برداری از برنی

از سال 68 كه با تغيير قانون اساسي، رياست جمهوري در ايران مدير قوه مجريه هست، هر بار تنها كساني پيروز شدند كه از قبل صاحب يك «عقيده و گفتمان» بودند. گفتمان آیت الله هاشمي رفسنجاني، سازندگي بود. خاتمی با گفتمان اصلاحات روي كار آمد. احمدي نژاد گفتمانش طبقه محروم بود و روحاني با گفتمان اعتدال توانست به پاستور راه پيدا كند. ولی در هيچ كدام از انتخابات ها قاليباف گفتماني نداشت. در زیر نگاه قالیباف به کمپین های کاندیداهای دیگر کشورها را بررسی می کنیم.

تقلید مو به مو از تونی بلر

از چهار باري كه محمدباقر قاليباف عزم رفتن به پاستور را داشت، سه بار آن را وارد انتخابات شد و یک بار آن که در سال 88 بود، با وجود عزم جدي وارد انتخابات نشد. هر

به سال 84 باز گرديم. قاليباف جوان تلاش مي كرد از قامت يك فرد نظامي (با سابقه فرماندهي نيروي انتظامي) خارج شده است و صورت اي متفاوت از خود به نمايش بگذارد. براي اين كار تيم بزرگي را آماده كرده بود كه ستادش مو به مو کمپین توني بلر (نخست وزير وقت انگلستان) را جهت او پیاده و اجرایی کنند.

در اين باره سید امیر حسین مکابری، مدیر دفتر نظارت و برنامه ریزی ستاد مبارزات انتخاباتی قالیباف در پایتخت کشور عزیزمان ایران همان وقت بدون اينكه توجه كند ممكن است بعدها اين خبر چقدر اهميت داشته باشد، گفته بود: «ما بیانیه انتخابات اخیر حزب کارگر را موبه مو مطالعه کردیم و ترکیبی از آن و بیانیه خودمان را بوجود آوردیم. ما تلاش نداریم دستور کار سیاسی بلر را تقلید کنیم. کشور ما به لحاظ فرهنگی بسیار متفاوت هست، ولی آنچه که درخور توجه است این است که بلر طرح های خود را به شکلی آرايش داده که بتوانند پاسخگوی مردم باشند. از نقطه نظر کمی، طرح های بلر به گونه ای هستند که بعد از چهار سال می توان موفقیت ایشان را ارزیابی و اندازه گیری کرد. ما تلاش داریم همان ساختار و استراتژی را جهت آقای قالیباف پیاده کنیم. »

كپي برداري از کاندیداهای امریکا، از چمهوریخواه گرفته تا دموکرات و مستقل

انتخابات 84 گذشت و قالیباف شکست خورد. ولی تيم او همچنان فعال بود. اين بار ولی توجه آنها به آمريكا معطوف شده، با درون مايه و مخلوطي از رفتارهاي برنی سندرز و تا حدي ترامپ. قاليباف اين روزها تلاش مي كند تقسيم بندي «96 درصد» و «4 درصدي» را در جامعه عنوان كند. البته او و رسانه ها به خوبي مي دانند اين كار تقلیدی مشخص از كمپين سندرز و ماجرای جنبش وال استریت در آمريكاست. جهت نمونه سندرز در 26 جولای 2016 گفته بود «این اخلاقی و پذیرفتنی نیست که یک دهم از آن 1 درصد افراد، تقریبا به اندازه 90 درصد مردم ثروت دارند.» وی همچنین در 19 اپریل 2015 گفته بود: «99 درصد درآمدها به جیب آن یک درصد می رود».

بازهم محمد باقر قالیباف , از تقلید مو به مو از تونی بلر تا کپی برداری از برنی

نیکی از بزرگترین قطه ضعف های قاليباف دقيقا همینجاست، او هيچ گفتماني از خود ندارد. شاید همین علت موجب شده است كه همزمان سعي كند هم از كمپين سندرز كپي برداري كند و هم مانند ترامپ وعده هایی بدهد که به قول احمد توکلی از محالات هست. جنبش وال استريت كه بن مايه هاي كمپين سندرز در انتخابات آمريكا بود، به جنبش 99 درصدي هاي مشهور هست. ولی 99 درصدي كه خودشان نه سرمايه دار بودند و نه در قالب آن يك درصدي قرار مي گرفتند. ولی قاليباف نمي تواند اين ژست را بگيرد او سالهاست در بالاترین رده های مدیریتی در پایتخت کشور عزیزمان ایران حضور داشته هست. بيشترين و گسترده ترین ارتباطاتش در شهرداري پایتخت کشور عزیزمان ایران با همان 4 درصدي سرمايه داري است كه در پايتخت مجوز ساخت و سازهاي وسيع گرفتند. ارتباط و همكاري او در پروژه صدر با بابك زنجاني همكاري نزديك دارد، لذا نمي تواند ژست هاي بيرون از 4 درصدي بودن بگيرد.

چهره متناقض قاليباف

از چهار باري كه محمدباقر قاليباف عزم رفتن به پاستور را داشت، سه بار آن را وارد انتخابات شد و یک بار آن که در سال 88 بود، با وجود عزم جدي وارد انتخابات نشد. هر

آنچه در سال 92 موجب باخت قالیباف در انتخابات شد، ترسيم صورت اي دوگانه در دو محفل متفاوت بود. او در خفا از برخورد با دانشجويان حرف مي زد و در برابر دانشجويان مي گفت كه به دنبال حق آزادي و تظاهرات آنها بوده. افشای این تناقض و یادآوری روحانی در مناظره 92، باعث شد مردم نگاه دقیق تری به رویکرد او داشته باشند. جدا از سندرز و ترامپ، قالیباف از اشخاص داخلی هم كپي برداري هایی کرده که در مجموع صورت ه اي متناقض از او ساخته هست. او شعار «ما مي توانيم» را از احمدي ن‍ژاد به عاريت گرفته و از طرف ديگر جملات ميرحسين موسوي را در سال 88 برزبان مي آورد. عجيب تر اينكه تيم تبليغاتي كه براي او اين کپی کاری ها را سرهم مي كند، اين بار به جاي اينكه «بيانيه هاي بلر را مو به مو بخوانند» به سراغ آبراهام لينكلن نیز رفته و از اين جمله « دولت مردم، به وسیله مردم، جهت مردم» را از نطق معروف «گتیسبورگ» عاريت گرفته و مرتبا تكرار مي كند.

اخبار سیاسی – گزینش

بازهم محمد باقر قالیباف , از تقلید مو به مو از تونی بلر تا کپی برداری از برنی

واژه های کلیدی: قالیباف | انتخابات | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs