دیوار تصادف قوانین محققان رانندگی مطالعات

دیوار: تصادف قوانین محققان رانندگی مطالعات تصادفات رانندگی راهنمایی

گت بلاگز اخبار پزشکی تزریق mRNA ، جایگزین تازه پادتن

استفاده از پادتن جهت درمان بیماری‌های گوناگون، از بزرگترین موفقیت‌های قرن 21 به حساب می‌آید. در حال حاضر، 5 مورد از 10 ماده دارویی پرفروش داروخانه‌های کشور آمری

تزریق mRNA ، جایگزین تازه پادتن

تزریق mRNA ، جایگزین تازه پادتن

عبارات مهم : تزریق

استفاده از پادتن جهت درمان بیماری های گوناگون، از بزرگترین موفقیت های قرن 21 به حساب می آید. در حال حاضر، 5 مورد از 10 ماده دارویی پرفروش داروخانه های کشور آمریکا، پادتن ها هستند. پادتن ها، ساختار بزرگ پروتئینی هستند که تولید و ساخت آنها می تواند هزینه زیادی داشته باشد.

در حال حاضر، تیمی به سرپرستی دانشمندانی از مدرسه پزشکی دانشگاه پنسیلوانیا، به کمک یک مدل حیوانی، راهی جدید، مطمئن و مقرون به صرفه جهت ساخت پادتن های درمانی کشف کرده اند. این راه، تزریق RNAهای خبر رسان (mRNA) است تا سلول از اطلاعات کد شده است در آنها، جهت ساخت پروتئین استفاده کند. این mRNAهای تزریقی به وسیله سلول جذب می شوند، سلولی که در اصل نقش کارخانه ای را جهت ساخت پروتئین بازی می کند.

تزریق mRNA ، جایگزین تازه پادتن

این mRNAها اصلاح شده است هستند، به گونه ای که به آسانی وارد سلول شوند و عوامل التهابی دفاعی را فعال نکنند و عاملی مخالف کارها آزمایشگاهی نباشند. تحقیقات به تازگی نشان داده که می توان از همین روش تزریق mRNA، جهت ساخت هورمون و دیگر پروتئین ها در حیوانات آزمایشگاهی استفاده کرد.

«Nature communication» در گزارشی به نقل از دانشمندان دانشگاه پنسیلوانیا اعلام کرده که به کمک همین mRNAهای تزریقی، می توان به مقدار بسیار بیشتری، پادتن حاصل از واکسن تولید کرد. یعنی در یک دوز معین تزریقی واکسن، مقدار پادتن تولید شده است از طریق تزریق mRNA، از مقدار پادتن تولید شده است طی واکسن معمولی به مراتب زیاد هست. از پادتن هایی که امروزه مورد توجه همگان قرار گرفته، نوعی پادتن ضد HIV است که امروزه دانشمندان در حال بررسی اثر این mRNAهای تزریقی بر تولید این پادتن هستند.

استفاده از پادتن جهت درمان بیماری‌های گوناگون، از بزرگترین موفقیت‌های قرن 21 به حساب می‌آید. در حال حاضر، 5 مورد از 10 ماده دارویی پرفروش داروخانه‌های کشور آمری

پروفسور ویسمن، متخصص بیماری های عفونی در گزارشی اعلام کرد که می توان با تزریق mRNA به مقدار یک چهلم دوز واکسن های معمولی، به طور کلی از موش – به عنوان نمونه حیوانی – در برابر عفونت حاصل از ویروس HIV مواظبت کرد. در ادامه، پروفسور ویسمن بیان کرد که در حال حاضر، تیم تحقیقات به بررسی عنوان تزریق mRNA ادامه می دهد و این روش می تواند که از نظر اصولی، گزینه بسیار موثری در درمان های پادتنی باشد.

اساس ایده تزریق mRNA جهت ساخت پروتئین های درمانی سلول، جهت مدتی بود که بررسی می شد. توصیه قابل توجه این است که در این روش mRNA معمولی، کار ساخت پروتئین را به درستی انجام نمی دهد و همانطور که اشاره شد، باید در این فرآیند، از mRNAهای اصلاح شده است استفاده کنیم. با تزریق mRNA معمولی، آنزیم ها و سیستم ایمنی میل به دارند تا مانند یک ویروس مهاجم با آن برخورد کنند. در این حالت، پروتئین های التهابی ایجاد می شود که فرد را جهت مدت طولانی مریض می کند و این، عاملی مخالف آزمایشات است.

در سال 2005، ویسمن و همکارانش، اعلام داشتند که mRNA می تواند اصلاح شود و به گون ای باشد که پاسخ های التهابی ایجاد نکند. این تیم به کمک نوبرت پاردی، از محققین آزمایشگاه ویسمن و مایکل هوگان، از دانش آموزان دانشگاه پینسیلوانیا، به تازگی مطلبی را راجع به استفاده از mRNA ای که گروهی از نوکلوتیدهای آن اصلاح شده است و نانوذره های لیپیدی به همراه دارد، در مجله nature منتشر کردند. گفتنی است که از اصلاح mRNA به این روش، جهت ایجاد واکسن زیکا استفاده کردند.

تزریق mRNA ، جایگزین تازه پادتن

تولید پادتن های درمانی از طریق تزریق mRNA و به کمک سلول های خود فرد، در بسیاری از موارد، امنیت بیشتری نسبت به تولید پادتن به کمک تکنولوژی زیستی دارد. تولید پادتن به کمک تکنولوژی زیستی، به خط سلولی و تصفیه ای گسترده نیاز دارد که همین عنوان می تواند از عوامل پاسخ ایمنی ناخواسته در برابر پروتئین باشد. همچنین از mRNA اصلاح شده است می توان به عنوان کدی جهت ساخت پادتن VRC01 که ضد HIV عمل می کند استفاده کرد.

بیشتر پادتن های ساخته شده است جهت پاسخ به عفونت HIV ناموثر در توقف این ویروس هر لحظه در حال عوض کردن واقع شدند. VRC01– نخستین پادتن جدا شده است از خون یک فرد داوطلب مبتلا به HIV – اثر موثری بر چندین سویه از HIV دارد. به گونه ای که تا 90 درصد از سویه های آن را خنثی می کند. تحقیقات دیگر در حال توسعه دادن VRC01 به عنوان یک راه موثر احتمالی در درمان افراد مبتلا هستند. همچنین این تحقیقات در حال بررسی توسعه VRC01 به عنوان واکسنی جهت افراد غیرمبتلا ا. البته، قیمت بالای احتمالی پیشگیری و درمان HIV به کمک پادتن VRC01 می تواند مانعی جهت استفاده عمومی و گسترده آن باشد.

استفاده از پادتن جهت درمان بیماری‌های گوناگون، از بزرگترین موفقیت‌های قرن 21 به حساب می‌آید. در حال حاضر، 5 مورد از 10 ماده دارویی پرفروش داروخانه‌های کشور آمری

ویسمن، پاردی و همکارنشان، نشان دادند که تزریق mRNA که کدی جهت ساخت پادتن VRC01 دارد، منجر به تولید مقدار قابل توجهی پادتن در کبد موش ها در عرض 24 ساعت می شود. تزریق به شکل هفته ای یک بار، جهت تناوب پادتنی در بدن موش ها کافی بود. مهم تر از همه، دانشمندان نشان دادند که تزریق 15 تا 30 میکروگرم از VRC01 به شکل mRNA، جهت حفاظت موش ها- که از دو جانب در معرض سویه های HIV قرار گرفته بودند- کافی بود. همچنین تیم تحقیقات متوجه شدند که هنگامی که مستقیما خود پادتن VRC01 به موش ها تزریق شود، به مقدار 600 میلی گرم ماده اولیه نیاز بود تا همان سطح محافظت در برابر HIV صورت گیرد. با مقایسه های انجام گرفته، نخستین اثبات اصولیِ نقش بافایده mRNA ها به عنوان جانشین پادتن انجام گرفت.

منبع: Medscape

مترجم: کیان یوسفی کوشا

تزریق mRNA ، جایگزین تازه پادتن

واژه های کلیدی: تزریق | پروتئین | استفاده | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs