دیوار تصادف قوانین محققان رانندگی مطالعات

دیوار: تصادف قوانین محققان رانندگی مطالعات تصادفات رانندگی راهنمایی

گت بلاگز اخبار پزشکی غذایی که دیابتی ها باید دور آن را خط بکشند

محققان اسپانیایی اعلام کردند که خوردن دو وعده ماهی در هفته می‌تواند جهت کم کردن خطر نابینایی در بیماران مبتلا به رتینوپاتی دیابتی کافی باشد.

غذایی که دیابتی ها باید دور آن را خط بکشند

غذایی که دیابتی ها باید دور آن را خط بکشند

عبارات مهم : دیابت

محققان اسپانیایی اعلام کردند که خوردن دو وعده ماهی در هفته می تواند جهت کم کردن خطر نابینایی در بیماران مبتلا به رتینوپاتی دیابتی کافی باشد.

به گزارش میزان، محققان اسپانیایی اعلام کردند که خوردن دو وعده ماهی در هفته می تواند جهت کم کردن خطر نابینایی در بیماران مبتلا به رتینوپاتی دیابتی کافی باشد. رتینوپاتی دیابتی، یکی از عوارض خطرناک بیماری دیابت نوع ۲ است که به علت افت جریان خون در شبکیه چشم بیمار به وجود می آید.

غذایی که دیابتی ها باید دور آن را خط بکشند

به گفته الکس سالاویلا، مسئول این مطالعه، رتینوپاتی دیابتی به عنوان یکی از مرسوم ترین علت های نابینایی ناشی از دیابت آشنا می شود. اعضای این تیم تحقیقاتی در مرحله اول بر روی بیمارانی تمرکز کردند که بخش مهم رژیم غذایی ارزش از مواد غذایی کم چرب یا گیاهی تشکیل می شد. نتیجه های این مرحله به محققان نشان داد که خوردن حداقل دو وعده از ماهی های چرب در هفته با کم کردن خطر مبتلا شدن به رتینوپاتی دیابتی همراه است.

محققان در مرحله بعدی، تعدادی از افراد مبتلا به بیماری دیابت نوع ۲ را به سه گروه تغذیه ای متفاوت تقسیم کردند: رژیم غذایی کم چرب جهت گروه اول؛ رژیم مدیترانه ای (گیاهی و بدون گوشت قرمز) همراه با روغن زیتون فرابکر جهت گروه سوم؛ و رژیم غذایی مدیترانه ای همراه با استفاده روزانه از ۳۰ گرم مواد غذایی غنی از امگا-۳ مثل گردو، فندق و بادام. نتیجه های مرحله دوم به محققان نشان داد که خطر مبتلا شدن به بیماری های چشمی در گروه دوم کمتر است.

محققان اسپانیایی اعلام کردند که خوردن دو وعده ماهی در هفته می‌تواند جهت کم کردن خطر نابینایی در بیماران مبتلا به رتینوپاتی دیابتی کافی باشد.

این محققان در ادامه از حدود ۳ هزار و ۶۰۰ نفر از مردان و زنان ۵۵ تا ۸۰ ساله درخواست کردند تا به سوالاتی راجع به مصرف هشت نوع از مواد غذایی دریایی قبل از شروع رژیم غذایی تازه پاسخ بدهند. نتیجه های نهایی نشان دادند که احتمال مبتلا شدن به رتینوپاتی دیابتی در میان کسانی به طور منظم ۵۰۰ میلی گرم امگا-۳ در روز دریافت می کنند (برابر با دو وعده از ماهی های چرب در هفته)، ۴۸ درصد کمتر از دیگران است.

واژه های کلیدی: دیابت | همراه | محققان | دیابتی ها | مبتلا شدن | رژیم غذایی | مواد غذایی | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs